Co je na Bali tak vyjímečného?

Ostrov bohů, který skrývá krásnou přírodu, mnoho chrámů, nekonečně mnoho pláží a lidi s dobrosrdečnou povahou.
Ostrov, který je milován lidmi, kteří buď cvičí jógu nebo se nechávají unášet vlnami na surfu.
Ostrov plný barev, vůní a chutí... To je Bali.

Bali je nádherný ostrov plný kontrastů. Buď ho budete milovat anebo nenávidět. Ale vězte, že těch “druhých” bude jen velmi málo, zda-li vůbec někdo...

Svátky a události na Bali

1.1. Nový rok 
23.1. Čínský nový rok 
1.2. Galungan Day – svátek symbolizující vítězství Dharmy nad zlem (Adharma). Balijci si zdobí své domy, oblékají sváteční oděvy a tvoří si ozdobné masky. 
4.2. Narození proroka Mohameda
23.3. Největší svátek na Bali je Nyepi nebo také Den ticha a klidu. Je to hinduistický Nový rok. Během tohoto svátku nesmí obyvatelé ani turisté vycházet z domu, protože se traduje, že nad ostrovem krouží zlí duchové a pokud nikoho neuvidí, zase odletí pryč. Po setmění se nesmí svítit, aby ostrov vypadal vylidněn. Mezinárodní letiště je dokonce také uzavřené
6.4. Velký pátek
5.5. Hari Raya Waisak – Den osvícení Buddhy – budhistický svátek narození, osvícení a smrti Buddhy
17.5. Nanebevzetí Ježíše Krista
16.6. Nanebevzetí proroka Mohameda
17.8. Den nezávislosti Indonésie
20.7. – 18.8. Postní měsíc Ramadán
19. – 20.8. Hari Idul Fitri – (konec postního měsíce Ramadánu)
8.9. Kuningan Day
26.10. Pá – Idul Adha – Den oběti Idul Adha
15.11. Islámský (Muslimský) Nový rok
25.12. Narození Ježíše Krista

Co můžete navštívit

Bali je malý ostrov, dá se přejet autem za zhruba 4 hodiny.
Tím ale více zajímavých míst má. Pojďte se s námi podívat, jaká místa můžete na Bali navštívit.

UBUD

Posvátný Ubud je město, ve kterém se nachází mnoho chrámů, malých trhů s místními výrobky a také mnoho opic. Město, kde
je nejvetší koncentrace milovníků jógy a vyznavačů hinduismu.
Vydáte-li se do Ubudu, tak určitě musíte navštívit místní trh.
Celé město zachycuje bohatou kulturu Bali. Najdeme tady galerii výtvarného umění, muzeum umění, tradiční trh, který je rozdělen na dvě části – západní umělecký trh a východní klasický trh.
Pokud chcete nasát pravou atmosféru Bali, určitě toto místo musíte navštívit.

MONKEY FOREST

Malý, ale zato krásný deštný prales, kde můžete vidět některé druhy opic, které se zde usadily. Opičí les se nachází uprostřed města Ubudu. Jsou zde i tři svaté chrámy – Dalem AgungPermandian a Prajapati. Určitě si dejte si na opice pozor, jsou to potvůrky, které vám ukradnou co budou moct a není potom jednoduché od opice věc získat zpět. V mnoha případech už se turisté mohou se svými věci, např. telefony rozloučit
Buďte proto opatrní, opice jsou kolikrát agresivní a mohou vás i pokousat.

TEGALALANG 

Rýžová pole vzdálená asi 30 minut autem od Ubudu. Další místo, které stojí za to vidět. Místní farmáři vám velmi rádi ukáží své rýžové políčko, vezměte si s sebou ale pár rupií jako poděkování za jejich službu. Když už tu budete, navštivte restauraci Sari Organic, která nabízí krásný výhled do polí a velmi dobré jídlo.
Podél rýžových teras je mnoho výborných kaváren a také obchůdk, kde zakoupíte krásné suvenýry. U rýžových polí jsou také obrovské houpačky. Mnoho turistů tuto atrakci využívá a fotí si fotky na památku. Zároveň tam mají také lano přes "údolí" a můžete se projet na kole, které je zavěšené za horní lano a pod vámi budou jen rýžová pole. To je také celkem zajímavá atrakce. Ovšem né každý ji využije, především né ti, kteří trpí závratěmi. 

TIRTA EMPUL

Chrám Tirta Empul je jedním z nejposvátnějších hinduistických míst na Bali. Tento nádherný chrám leží v údolí na jehož západní straně můžeme vidět indonézský prezidentský palác. Palác ve městě Tampaksiring byl postaven po vyhlášení nezávislosti Indonésie. Do chrámu denně přicházejí stovky místních i cizinců, aby pod posvátným pramenem vykonali spirituální očistu neboli „melukat“. Vodní chrám Tirta Empul patří k nejmalebnějším stavbám na Bali.

CHRÁM PURA ULUN DANU BRATAN

Hinduistický chrám ležící na jezeře Bratan, patří bezesporu k nejfotogeničtějším místům na Bali. 

OSTROV NUSA LEMBONGAN

Pokud toužíte po klidu, zajeďte se podívat na ostrov Lembongan, který leží kousek vedle Bali. Je to malý ostrov, který nabízí průzračně modré moře a šnorchlování s Mantami.