Co je na Bali tak vyjímečného?

Ostrov bohů, který skrývá krásnou přírodu, mnoho chrámů, nekonečně mnoho pláží a lidi s dobrosrdečnou povahou.
Ostrov, který je milován lidmi, kteří buď cvičí jógu nebo se nechávají unášet vlnami na surfu.
Ostrov plný barev, vůní a chutí... To je Bali.

Bali je nádherný ostrov plný kontrastů. Buď ho budete milovat anebo nenávidět. Ale vězte, že těch “druhých” bude jen velmi málo, zda-li vůbec někdo...

Co můžete navštívit

Bali je malý ostrov, dá se přejet autem za zhruba 4 hodiny. Tím ale více zajímavých míst má. Pojďte se podívat, co tu mužete najít.

KUTA

Kuta je jednoznačně rájem surfařů. Najdete zde dlouhé písečné pláže a dokonalé vlny jak pro začátečníky, tak pokročilé surfaře. Když ale zrovna nechcete dovádět na vlnách, můžete zde navštívit plno barů, restaurací, obchodů či můžete vyrazit do nejoblíbenějšího aquaparku v Asii.

UBUD

Posvátný Ubud je město, ve kterém se nachází mnoho chrámů, malých trhů s místními výrobky a také mnoho opic. Město, kde je nejvetší koncentrace milovníků jógy a vyznavačů hinduismu. Pokud chcete nasát pravou atmosféru Bali, určitě toto místo musíte navštívit.

SACRED MONKEY FOREST SANCTUARY

Když už vyrazíte do Ubudu, neváhejte navštívit opičí rezervaci a zdejší chrám. Dávejte si ale pozor na cennosti, které máte u sebe. Opice skáčou po lidech a berou jim věci.

TEGALALANG 

Rýžová pole vzdálená asi 30 minut autem od Ubudu. Další místo, které stojí za to vidět. Místní farmáři vám velmi rádi ukáží své rýžové políčko, vezměte si s sebou ale pár rupií jako poděkování za jejich službu. Když už tu budete, navšivte restauraci Sari Organic, která nabízí krásný výhled do polí a velmi dobré jídlo.

SOPEČNÁ OBLAST KINTAMANI

Oblast, kde se nachází sopka a jezero Batur. Lidé často chodí na sopku za rozbřesku, aby si užili klid a krásný výhled na probouzející se krajinu.

CHRÁM BEDUGUL

Hinduistický chrám ležící na jezeře Bratan, patří bezesporu k nejfotogeničtějším místům na Bali. 

OSTROV NUSA LEMBONGAN

Pokud toužíte po klidu, zajeďte se podívat na ostrov Lembongan, který leží kousek vedle Bali. Je to malý ostrov, který nabízí průzračně modré moře a šnorchlování s Mantami.